Nowe Standardy Higieny

Łazienka na miarę oczekiwań:

W ostatnim czasie ranga pokoju kąpielowego znacznie wzrosła. W wielu domach łazienka pełni wręcz funkcję prywatnego mini-spa, wyposażonego w ergonomiczne sprzęty, których wygląd jest nie mniej reprezentatywny niż tych dedykowanych strefom dziennym. Dzięki nim możemy liczyć na nowe standardy, w ślad za którymi idą maksimum komfortu oraz przyjemność z użytkowania.

Funkcjonalny design 

Podstawą każdej łazienkowej aranżacji jest ceramika sanitarna. Choć należą do niej elementy o stricte praktycznym przeznaczeniu nie oznacza to przecież, że nie mogą być one równie estetyczne, co funkcjonalne. Taka idea doskonale obrazuje współczesne dążenia, w jakich pojęcie piękna występuje w parze z użytkowymi walorami każdego produktu. Meble, umywalki i misy WC przytwierdzone do przegrody za pomocą stelaży prezentują się elegancko, a jednocześnie minimalistycznie, umożliwiając ukrycie wszelkich połączeń pod efektownie wykończoną powierzchnią ściany. Hitem wśród łazienkowych trendów są także umywalki nablatowe. Do sterylnego anturażu wprowadzają one dozę nowoczesnego designu.

Nie sam wygląd świadczy jednak o rosnącej popularności podwieszanych urządzeń. Tego typu sprzęt potrzebuje mniej miejsca niż ten tradycyjny. Wówczas pomieszczenia wydają się większe niż w rzeczywistości. Dodatkowo, dzięki ukryciu szczelin, stają się trudniej dostępne dla drobnoustrojów. zatem łatwiej utrzymać je w czystości, a sam czas sprzątania zostaje skrócony do przyjemnego minimum.

Czystość na poziomie

Wyższy poziom higieny to także zasługa odpowiedniego wykończenia. Nowoczesna ceramika, oprócz atrakcyjnych form otrzymuje bowiem specjalne pokrycia, dzięki którym czystość nabiera pełniejszego znaczenia. Mowa tutaj o powłokach antybakteryjnych, które są wykonane ze związków fluoro-polimerowych o grubości do 100 nanometrów. Nanosi się je na nowoczesne misy ustępowe, czy też umywalki. Takowe zabezpieczenie tworzy warstwę hydrofobową oraz chroni przed rozwojem bakterii, przez co znakomicie sprawdza się w warunkach typowych dla łazienek – wysokie temperatury i spora wilgotność. Ponadto zapobiega ono kumulowaniu się rozmaitych zabrudzeń z płynów, olejów oraz osadów. Z takim wyposażeniem utrzymanie higieny staje się jeszcze łatwiejsze.

Bezpieczne innowacje

Nieodzownym składnikiem komfortu jest bezpieczeństwo o które również troszczą się producenci. Do ostatnich innowacji należą termostatyczne baterie łazienkowe. Są one skonstruowane w taki sposób, aby temperatura spuszczanej wody nigdy nie zaskoczyła użytkownika. Specjalny regulator zapewnia stałe ciepło podczas kąpieli, z kolei funkcja anty-oparzeniowa odłącza strumień natychmiast. gdy dopływ zimnej wody zostanie zakłócony. Dodatkowo by znieść ryzyko poparzenia się przez dziecko, stosuje się technologie zapobiegające niepożądanemu przekręceniu pokrętła do skrajnych ustawień.

W zgodzie z naturą

Świadomi odpowiedzialności producenci oferują rozwiązania oszczędzające wodę, takie jak np. ekonomiczne systemy spłukiwania, pozwalające na użycie ilości adekwatnej do aktualnych potrzeb. Podobną użytecznością cechują się perlatory, czyli specjalne wylewki, kranu bądź prysznica. Ich zastosowanie pozwala oszczędzać do 80% wody bez utraty intensywności jej przepływu. Obecność tego rozwiązania gwarantuje odpowiedni strumień w warunkach zarówno wysokiego, jak i niskiego ciśnienia. Innowacje sięgnęły także trefy prysznicowej, w której pojawiają się słuchawki i deszczownice z funkcją napowietrzania strumienia. Jest ona możliwa dzięki obecności tzw. mieszacza, czyli elementu napowietrzającego każdą kroplę, czyniąc ją lżejszą, a jednocześnie tak samo dużą. Takie działanie przyczynia się do mniejszego zużycia wody, nic nie ujmując przyjemności i komfortowi czerpanemu z kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *